FAQ

Czy mogę kupić bilet bez określonej daty powrotu?
System rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL nie umożliwia zakupu biletu otwartego, czyli biletu z nieokreśloną datą powrotu. Większość taryf stosowanych w biletach lotniczych dopuszcza jednak bezpłatną zmianę daty powrotnej.

Nie mogę kupić biletu na jutro, dlaczego?
Przy pomocy systemu rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL można kupić bilet na wylot następujący nie wcześniej niż trzy dni od daty dokonania rezerwacji.

Czy system rezerwacji umożliwia wpisywanie się na listę oczekujących?
Nie. Wyszukiwarka systemu rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL nie wyświetla lotów, na które nie ma dostępnych miejsc. Na proponowane połączenia są zawsze dostępne miejsca i zawsze można na nie wykupić bilet.

System rezerwacji nie może wycenić wybranego przeze mnie połączenia.
System rezerwacji sprawdza dostępność miejsc na rejsach pod kątem przelotu, którym Państwo są zainteresowani. System nie wyświetli informacji o tym przelocie, jeżeli miejsca w danej klasie serwisowej (klasa ekonomiczna, klasa business) są wyprzedane. Istnieją przypadki kiedy miejsca na wybrany rejs są dostępne, aczkolwiek na danej trasie nie oferuje się żadnej taryfy.

Czy za dokonaną rezerwację, mogę również zapłacić przelewem ?
Tak. Korzystanie z Systemu Rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL pozwala dokonywać płatności za bilety lotnicze również przelewem, na rachunek wskazany przez Rezerwacja.pl. Opcja ta dotyczy jednak wyłącznie przelotów rezerwowanych z 7 dniowym wyprzedzeniem. Ponieważ wszystkie rezerwacje dokonywane na BILETLOTNICZY.PL muszą zostać zrealizowane w ciągu 72 h od momentu ich założenia, zaleca się dokonywanie przelewu (podając imię i nazwisko pasażera wraz z numerem rezerwacji) na rachunek wskazany przez Rezerwacja.pl w dniu, w którym rezerwacja ta została dokonana.

Czy w cenie biletu zawarty jest przelot w dwie strony?
System rezerwacji kalkuluje wszystkie wybrane przez Państwa rejsy.
W przypadku, gdy wybrali Państwo jedynie rejs odpowiadający podróży w jedną stronę, system automatycznie wyświetli cenę za przelot w jedną stronę. Aby otrzymać cenę za przelot tam i z powrotem należy również wybrać rejs powrotny.

Od czego zależy cena biletu lotniczego?
Cena biletu lotniczego zależy od kilku istotnych czynników. W największy stopniu na cenę biletu ma wpływ: odpowiednio wcześnie dokonana rezerwacja (co oznacza, że im wcześniej dokonamy rezerwacji i wykupu biletu, tym tańszy jest bilet - najlepiej min. 14 dni przed odlotem), wybrana linia lotnicza (odbywanie całej podróży korzystając z usług jednego przewoźnika jest zawsze znacznie tańsze), oraz daty w których nasza podróż będzie się odbywać (czyli, jeżeli podróż obejmuje niedzielę, mogą zostać zastosowane najniższe taryfy np. taryfy ekonomiczne, specjalne). Najtańszymi biletami są zazwyczaj bilety jednomiesięczne, bez prawa zmiany rezerwacji powrotnej i bez możliwości dokonania zwrotu.

Jak mogę potwierdzić dokonanie rezerwacji?
Natychmiast po dokonaniu rezerwacji, na podany przez Państwa adres poczty elektronicznej przesyłany jest dokument potwierdzający dokonanie rezerwacji. W dokumencie tym oprócz numeru rezerwacji zawarte są wszystkie dane dotyczące szczegółów wybranego przelotu, ceny całkowitej oraz formy i terminu płatności.

Czy można poprawić błąd w bilecie?
Wszystkie linie lotnicze dopuszczają istnienie do trzech błędów literowych w imionach i nazwiskach pasażerów. Dokonanie jakichkolwiek poprawek w bilecie lotniczym (zmiana imienia, nazwiska pasażera lub miejsca wylotu czy przylotu) wiąże się nieodłącznie z rozpoczęciem procedury zwrotu biletu lotniczego (o ile zezwala na to zastosowana w bilecie taryfa). W takim przypadku zostaną Państwo obciążeni wszelkimi kosztami związanymi z anulacją biletu. Zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnianie kwestionariusza osobowego, gdyż niejednokrotnie taryfa zastosowana w bilecie lotniczym uniemożliwia jego zwrot bez zastosowania jakichkolwiek potrąceń czy kar.

W jaki sposób otrzymam zakupiony właśnie bilet lotniczy?
Bilety lotnicze dostarczane są do rąk własnych Klientów za pośrednictwem poczty kurierskiej w ciągu 48 godzin od daty dokonania rezerwacji. Przesyłki zawierające bilety lotnicze nie są dostarczane do skrytek pocztowych.

Czy za zakupiony bilet lotniczy mogę otrzymać fakturę?
Tak. System Rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL umożliwia wybór jednego z dwóch dokumentów finansowych: rachunku lub faktury. Aby otrzymać fakturę, należy w kwestionariuszu osobowym wypełnić pole tekstowe NIP.
Żądany dokument zostanie przesłany do Państwa wraz zakupionym biletem lotniczym.

Czy mogę anulować dokonaną rezerwację?
Anulacja rezerwacji dokonanej przy użyciu Systemu Rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL jest niemożliwa. Jedyną dopuszczalną formą anulowania rezerwacji jest zwrot zakupionego biletu lotniczego, na warunkach określonych przez zastosowaną w bilecie taryfę lotniczą.

Chciałbym zwrócić zakupiony bilet lotniczy, jak mogę tego dokonać?
Zwrot zakupionego biletu lotniczego jest możliwy tylko wtedy, gdy zezwala na to zastosowana w bilecie taryfa i tylko wtedy gdy nastąpi przed datą określoną w bilecie, jako data rozpoczęcia podróży. Zwrot biletu lotniczego wiąże się zawsze z potrąceniem polskiej opłaty skarbowej oraz w zależności od zastosowanej taryfy z potrąceniem opłaty karnej (wysokość opłaty określana jest przez linię lotniczą i może wynosić nawet do 100% wartości taryfy).
Szczegółowe omówienie procedury zwrotu biletu lotniczego znajdą Państwo w warunkach korzystania z Systemu Rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL.

W podróż udaję się ze swoim zwierzęciem. Czy mogę nabyć dla niego bilet?
Niestety w chwili obecnej nie ma możliwości zakupienia biletu lotniczego dla swojego ulubieńca za pomocą Systemu Rezerwacji na BILETLOTNICZY.PL . Wiąże się to z odrębną procedurą rezerwacji miejsca w samolocie dla zwierząt.
Szczegółowe informacje dotyczące przewozu zwierząt na pokładzie samolotu otrzymają Państwo kontaktując się bezpośrednio z linią lotniczą obsługującą dane połączenie.

Gdzie mogę otrzymać więcej informacji?
Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z bogatej oferty informacyjnej dostępnej na naszej stronie. Po naciśnięciu przycisku POMOC otrzymają Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące przebiegu procedury rezerwacji. Po naciśnięciu przycisku REGULAMIN, otrzymają Państwo pełny regulamin korzystania z systemu rezerwacji biletów lotniczych na BILETLOTNICZY.PL. Wszelkie informacje na temat płatności kartą kredytową oraz terminów i sposobów dostarczania biletów znajdą Państwo w Poradniku i w Regulaminie korzystania z Systemu Rezerwacji. Tam tez znajdą Państwo odpowiedzi na pytania czym jest bilet lotniczy i ile mogą Państwo zabrać ze sobą bagażu oraz wyjaśnienia niektórych skomplikowanych terminów lotniczych.
W razie jakichkolwiek pytań odnośnie biletów lotniczych, serwisu bilety lotnicze online oraz pomocy przy rezerwacji serdecznie prosimy o kontakt z nami pod adresem e-mail. Wykwalifikowany zespół doradców odpowie na pytania oraz udzieli potrzebnych informacji w ciągu jednego dnia roboczego.