2009-02-04
Odwołano loty do i z Londynu i Paryża

Z powodu śnieżyc w Londynie i Paryżu odwołano wczoraj kilkanaście lotów z Polski. Wiele samolotów też nie przyleciało do Polski.

 
         fot. Jakub Nanowski

-  Do Londynu nie poleciało już 5 samolotów, w tym LOT-u, British Airways (BA) i jeden taniej linii lotniczej - powiedział rzecznik warszawskiego Okęcia Jakub Mielniczuk. Dwie maszyny nie wyleciały z Okęcia do Paryża, a jeden wystartował z opóźnieniem.
- Pasażerom odwołanych lotów linie lotnicze zazwyczaj proponują przebukowanie biletu na najbliższy wolny termin - dodał Mielniczuk.
Do Krakowa z Londynu nie przyleciały 4 samoloty tanich linii. Wylądował jedynie samolot BA. Rejsy z Krakowa do Paryża odbywają się bez większych zakłóceń.
Do Gdańska natomiast z Londynu nie przyleciał jeden samolot taniej linii. Kolejny zaplanowany na godziny przedpołudniowe wylądował dopiero około godziny 18.Do Katowic z Londynu nie przyleciało 5 samolotów, tym samym pasażerowie nie mogli odlecieć z Katowic. Podróżnym przebukowano bilety. Loty do Paryża odbywały się normalnie. Opady śniegu sparaliżowały ruch na większości londyńskich lotnisk: na Heathrow, Stansted, Gatwick, Luton i London City Airport. Heathrow odwołało już ponad 250 lotów, zaś tysiąc dalszych zostanie opóźnionych lub odwołanych.

 

źródło: http://www.tur-info.pl