2009-09-18
Inauguracja połączenia AirBaltic: Warszawa - Ryga

W środę 17 września o godzinie 14.40 z warszawskiego lotniska wystartował do Rygi pierwszy samolot łotewskich linii lotniczych Air Baltic Corporation.

Nowe połączenie daje mieszkańcom Łotwy możliwość łatwego skorzystania z innych rejsów wylatujących z Warszawy do Europy Zachodniej, krajów skandynawskich i miast rejonu Morza Śródziemnego. W 2009 roku AirBaltic dodał, poza Warszawą, 9 miast do listy obsługiwanych lotnisk: Połąga i Kowno na Litwie, Tartu w Estonii, Turku w Finlandii, Linkoping w Szwecji, Tromso w Norwegii, Duszanbe w Tadżykistanie, Genewa w Szwajcarii, Psków w Rosji.

Loty do stolicy Łotwy obsługują samoloty typu Fokker 50, które mogą zabrać na pokład 46 pasażerów. Rejsy odbywają się raz dziennie od poniedziałku do niedzieli. Podróż do Rygi trwa półtorej godziny.

Jest to kolejne regularne połączenie z największego lotniska w Polsce w ostatnim czasie. W czerwcu uruchomione zostało połączenie z Lizboną, a od września z Warszawy można polecieć do Drezna. W październiku uruchomione zostanie połączenie irlandzkiego przewoźnika Aer Lingus na lotnisko London-Gatwick.

żródło: wnp.pl