2009-09-28
Jest projekt lotniska w Obicach

Jest już gotowy szczegółowy projekt budowlany lotniska w podkieleckich Obicach. Chodzi o pierwszy etap inwestycji, czyli wyrównanie terenu. Prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Jak informuje Mieczysław Pastuszko, dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych w kieleckim ratuszu, miasto ma już kolejny komplet dokumentów, które bardzo przybliżają powstanie lotniska w Obicach.

- Od konsorcjum firm "APA Kuryłowicz” i "Polconsult” odebraliśmy szczegółową koncepcję architektoniczno – budowlaną lotniska w Obicach oraz projekt budowlany pierwszego etapu inwestycji, czyli makroniwelacji (wyrównania terenu – przyp. red.) – informuje dyrektor Mieczysław Pastuszko. – Dokumenty, które uzyskaliśmy będą załącznikami do wniosku, który zostanie skierowany do wojewody w sprawie wydania zgody na realizację inwestycji. Za nami kolejny ważny etap – dodaje dyrektor.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na założenie Regionalnego Portu Lotniczego Kielce – Obice. Zgodnie z harmonogramem pierwszy samolot na wylądować w 2015 roku. Miasto prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby wybudować lotnisko. Wśród nich są także Chińczycy.

źródło: echodnia.pl