2009-10-15
Internet wraca na pokłady Lufthansy

Lufthansa zapowiedziała, że we współpracy z Panasonic Avionics będzie pracować nad umożliwieniem swoim pasażerom dostępu do Internetu podczas lotów. Według wstępnych zapowiedzi usługa taka miałaby się pojawić w przyszłym roku.

W poniedziałek Lufthansa oznajmiła, że ma zamiar zacząć oferować połączenia szerokopasmowe mniej więcej w połowie przyszłego roku. Co więcej, dostępem do sieci będą się mogły cieszyć wszystkie osoby, które dysponują urządzeniem wyposażonym w moduł Wi-Fi - czyli także posiadacze telefonów komórkowych, PDA itp. Ma być też możliwość wysyłania SMS-ów.

Lufthansa uruchomiła już identyczną usługę w 2004 roku, i to dokładnie pod tą samą nazwą co teraz - FlyNet . Okazało się jednak, że Internet na pokładzie samolotów nie był rentowny i w 2006 z niej zrezygnowano.

Przewoźnik nie zdradza na razie szczegółów. Nie są znane także koszty, jakie będą musieli ponieść pasażerowie. Spekuluje się, że może to być kwota od 10 USD (ok. 30 zł) za godzinę dostępu do sieci do 30 USD za surfowanie podczas całego lotu.

Źródło: gazeta.pl