2009-10-26
Od niedzieli nowe rejsy z warszawskiego Okęcia

Osoby podróżujące z warszawskiego Okęcia od niedzieli będą mogły skorzystać z nowych połączeń lotniczych. Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego przewoźnicy uruchomią 4 nowe kierunki - do Londynu Gatwick w Wielkiej Brytanii, słowackiej Bratysławy i Popradu Tatry. W połowie listopada ruszy natomiast połączenie z rosyjskim Kaliningradem.

Rzecznik warszawskiego lotniska Jakub Mielniczuk powiedział PAP, że mimo spadku w ruchu pasażerskim linie lotnicze walczą o pasażerów, oferując nowe trasy.

"Połączenie do Popradu jest skierowane głównie dla narciarzy, którzy w krótkim czasie z Warszawy będą mogli dostać się na stok, unikając np. korków na drogach" - powiedział.
 

Połączenie do Popradu Tatry obsługiwane będzie przez słowackiego przewoźnika Danube Wings. Samolot na linii Warszawa - Poprad będzie latał trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i niedziele. Słowackie linie uruchomią również loty do Bratysławy; rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu - w środy i piątki.

Nowe połączenie do Londynu Gatwick realizowane będzie natomiast przez irlandzkiego przewoźnika Aer Lingus. Loty będą odbywały się raz dziennie, od poniedziałku do niedzieli.

Od 16 listopada polski przewoźnik LOT wraca z połączeniem do Kaliningradu. Firma miała ten kierunek w swojej ofercie w latach 2002-2008, jednak z powodu spadku opłacalności tego połączenia zawiesiła je we wrześniu ubiegłego roku. Teraz loty na tej trasie będą wykonywane codziennie.

W niedzielę przechodzimy na czas zimowy; wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 3 na godz. 2 rano. Jak zapewnia rzecznik lotniska, pasażerowie nie powinni mieć żadnych problemów z podróżą, ponieważ w tych godzinach nie odbywają się loty samolotów.

Sezon zimowy trwa do końca marca przyszłego roku. 

źródło: wnp.pl