2009-11-05
Do Modlina dojedziemy w 2013 roku

Jak wynika z zapewnień Portu Lotniczego Modlin lotnisko może być otwarte w 2012 roku, jednak problemem może być dotarcie do nowego lotniska pociągiem.

Przygotowania do jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez w naszym kraju idą pełną parą. Budowa drugiego lotniska dla warszawy idzie, jak podkreślają miejscowe władze zgodnie z założeniami. Mimo to, na drodze do Euro 2012 pojawiają się kolejne przeszkody, które stanowią niemały problem.

Jak zaznaczył Krzysztof Klimaszewski ze spółki Port Lotniczy Modlin, lotnisko w Modlinie zostanie otwarte wiosną 2012 roku.

Koszty uruchomienia tej ważnej inwestycji oscylują wokół kwoty 366 mln zł. Suma ta zostanie zapewniona przez m.in. Urząd Marszałkowski, Porty Lotnicze, Agencję Mienia Wojskowego i Unię Europejską. Dwa miesiące temu ogłoszony został przetarg na budowę terminalu, do którego stanęło 18 przedsiębiorstw. Kolejne przetargi na budowę miejsc postojowych, dróg kołowania mają ruszyć w najbliższych miesiącach.

Jednak po terminowym oddaniu lotniska może pojawić się poważny problem dla osób które chciałyby dotrzeć pociągiem do Modlina. Prawdopodobna data oddania wojskowej bocznicy kolejowej to 2013 rok.

źródło: lotniczapolska.pl