2009-11-19
PPL i LOT mają na Okęciu nowego konkurenta

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" Swissport International i Menzies Aviation będą wspólnie działać na Okęciu, choć na świecie ostro rywalizują między sobą w obsłudze samolotów pasażerskich. To zła wiadomość dla PPL i LOT.

Oficjalnie firmy nie komentują informacji o wspólnym projekcie w Polsce, ale o zapadnięciu takiej decyzji poinformował "DGP" anonimowo pracownik jednej z tych firm.

Już w maju obydwie firmy dostały z Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikaty uprawniające do działania w Polsce. Początkowo walczyły między sobą o majątek po upadłym LOT Ground Services, ale syndyk przyznał go nowej spółce powołanej przez LOT. Wtedy obie firmy zaczęły myśleć o wspólnej działalności - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 

To zła informacja dla działających na Okęciu Warsaw Airport Services (własność PPL) i LS Services (własność LOT). Swissport i Menzies to światowi potentaci w naziemnej obsłudze samolotów. Łącznie zatrudniają 45 tys. osób i mają ogromne doświadczenie. A wiele latających na Okęcie linii lotniczych korzysta z ich usług w innych krajach. 

 

źródło: wnp.pl