2009-12-10
KLM wprowadza nową strefę - Economy Comfort

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM wprowadzają nową strefę "Economy Comfort". Jej inaugurację uświetnił spektakularny szybowcowy pokaz magika Ramana na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Występ Ramana jest związany z nową kampanią reklamową KLM "Wybierz swój własny komfort", która przedstawia pasażerów siedzących na niewidzialnych siedzeniach, pozornie zawieszonych w powietrzu. Nowa strefa "Economy Comfort" oferuje pasażerom większy komfort lotu w klasie ekonomicznej.

Pasażerowie podróżujący w nowej strefie "Economy Comfort" mają większą aż do 10 cm przestrzeń na nogi oraz możliwość rozłożenie oparć foteli do pozycji półleżącej. Po wylądowaniu mogą wysiąść szybciej z samolotu ponieważ miejsca strefy "Economy Comfort" będą usytuowane w przedniej części kabiny klasy ekonomicznej. Obsługa i posiłki w strefie "Economy Comfort" będą takie same jak w klasie ekonomicznej. Każdego dnia KLM będą oferowały ponad 1500 miejsc w strefie "Economy Comfort".

KLM dzięki wprowadzeniu strefy "Economy Comfort" rozszerzają swoją ofertę wybioru miejsc dla osób podróżujących w klasie ekonomicznej. Pasażerowie mogą już wybrać kilka opcji: z dodatkową przestrzenią na nogi, czy miejsce w rzędzie z tylko dwoma siedzeniami obok siebie. KLM w ten sposób spełniają życzenia klientów, którzy prosili o większy wybór opcji związanych z wygodą podróżowania w klasie ekonomicznej.

Nominalna opłata za siedzenie w strefie "Economy Comfort" będzie wahała się od 80 EUR do 150 EUR za jeden odcinek podróży, w zależności od jego długości. Członkowie programu lojalnościowego Flying Blue Platinum i pasażerowie, którzy kupili bilety typu full-flex w klasie ekonomicznej mogą zarezerwować miejsca w strefie "Economy Comfort" bez dodatkowej opłaty. Posiadacze kart Flying Blue Gold otrzymają 50% zniżki, a Flying Blue Silver – 25%.

Kiedy pasażer ma już zarezerwowany bilet może na 90 dni przed odlotem zamówić miejsce w strefie "Economy Comfort" za pośrednictwem zakładki "Manage My Booking" na stronie www.klm.pl. Rezerwacje mogą być również dokonane podczas elektronicznej odprawy za pośrednictwem serwisu www.klm.pl.