2010-01-13
Okęcie zostanie zamknięte na trzy weekendy

Warszawskie lotnisko Okęcie będzie zamknięte dla ruchu pasażerskiego przez pierwsze trzy wrześniowe weekendy - poinformował rzecznik lotniska Kamil Wnuk.

Lotnisko będzie zamknięte z powodu remontu pasów. Już pod koniec marca lub na początku kwietnia na warszawskim lotnisku rozpocznie się remont drogi startowej 1 (DS1), który potrwa do października. W pierwsze trzy weekendy września natomiast remontowane będzie miejsce, w którym pas startowy krzyżuje się z drugim, dłuższym pasem. - Będziemy remontować pas startowy, na którym lądują samoloty, głównie od strony Al. Krakowskiej. Jednocześnie wyremontujemy tzw. krzyżówkę dwóch dróg startowych. W związku z tym samoloty nie będą mogły ani startować, ani lądować na lotnisku – powiedział Kamil Wnuk, rzecznik warszawskiego portu.

Remont jest związany z wymogami bezpieczeństwa. Prace mają się rozpoczynać w piątki ok. godz. 23.30 i trwać do 5 rano w poniedziałki. Jak dodał Kamil Wnuk linie lotnicze o planach zostały poinformowane we wrześniu ubiegłego roku.

Kuba Kucharski
żródło: lotniczapolska.pl