2010-01-20
Nowa propozycja w sprawie remontu Okęcia

Wczoraj (19.01) władze Okęcia spotkały się z przewoźnikami oraz przedstawicielami biur podróży. Rozmowy dotyczyły planowanego we wrześniu remontu na warszawskim lotnisku.

Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu o tym, że warszawskie lotnisko Okęcie będzie zamknięte dla ruchu pasażerskiego przez pierwsze trzy wrześniowe weekendy (Okęcie zostanie zamknięte na trzy weekendy). Taka decyzja nie zadawala przewoźników oraz przedstawicieli biur podróży. Wczoraj, na spotkaniu z władzami Okęcia padła nowa propozycja. - Na spotkaniu po raz kolejny pokazaliśmy, że remont jest konieczny – powiedział Kamil Wnuk, rzecznik Okęcia. - Próbowaliśmy osiągnąć kompromis i wypracowaliśmy wspólną koncepcję.

Lotnisko byłoby zamykane podczas czterech, a nie trzech weekendów wrześniowych, tyle że na krócej. Zamykano by je w piątek późnym wieczorem – ok. godz. 23.30 i otwierano w niedzielę o godz. 6 lub 7 rano. - Sprawdzamy czy taki wariant prac jest możliwy – dodaje Wnuk. Do końca miesiąca będziemy wiedzieli czy zmieniamy dotychczas ustalony harmonogram prac.

 

Kuba Kucharski
źródło: lotniczapolska.pl