2010-02-01
Singapur głównym hubem azjatyckim linii Jetstar

Lotnisko Changi w Singapurze, będzie głównym azjatyckim hubem australijskich linii lotniczych Jetstar.

Australijski przewoźnik skupił już w tym miejscu swoją flotę samolotów A-320. Wkrótce z Changi latać będę również A-330.

Jetstar podpisał trzyletnią umowę z Changi Airport Group na mocy której, obie strony zobowiązały się do współpracy zakresie obsługi pasażerów. Działające w Singapurze tanie lotnicze Jetstar Asia będący filią Jetstara w Azji, zwiększą zaś częstotliwość swoich lotów.

Jak twierdzi dyrektor generalny Jetstara - Bruce Buchanan, rynek azjatycki jest dla przewoźnika niezwykle istotny. Singapur stanowi dla lini doskonały punkt zaczepienia, z którego przewoźnik mógłby skutecznie umacniać swoją pozycje na rynku azjatyckim.

Lotnisko Changi również idzie liniom na rękę. Widząc w nich silnego partnera, oferują mu szereg ustępstw dzięki, którym operowanie z lotniska Changi stanie się dla Jetstara opłacalnym przedsięwzięciem.

Obecnie na lotnisku w Singapurze, operuje już 8 samolotów A-320 linii Jetstar. Jeststar Asia z kolei, użytkuje 4 odrzutowce tego typu. W ciągu najbliższych trzech lat flota Jetstara powiększy się o 6 samolotów A-330.

źródło: lotniczapolska.pl