2010-02-23
Odwołano trzy loty z Okęcia do Paryża

Z powodu strajku kontrolerów lotniczych na głównych paryskich lotniskach, z warszawskiego Okęcia odwołano we wtorek trzy loty do Paryża - poinformował PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk.

Odwołano poranny rejs polskich linii LOT oraz dwa popołudniowe francuskiego przewoźnika Air France: o godz. 12.45 i 19.05.

"Pozostałe cztery loty do Paryża, jak na razie mają odbyć się bez zmian. Chodzi o dwa rejsy LOT-u oraz Air France" - wyjaśnił Wnuk.

Władze francuskiego lotnictwa cywilnego poinformowały w poniedziałek, że z powodu czterodniowego strajku kontrolerów lotniczych odwołana zostanie połowa lotów na lotnisko Orly i 25 procent na lotnisko Charles'a de Gaulle'a. Air France podało, że w czasie strajku będzie obsługiwać wszystkie swoje długie trasy. Protest kontrolerów dotyczy połączeń krajowych i europejskich.

Z powodu strajku zamknięte będą lotniska w Pau, Biarritz, Grenoble, La Rochelle i Chambery - podał związek francuskich lotnisk.

Pięć związków kontrolerów lotniczych wezwało do czterodniowego strajku w proteście przeciwko planom integracji europejskiej kontroli powietrznej. Francuscy kontrolerzy obawiają się, że oznaczać to będzie utratę miejsc pracy i statusu pracowników państwowych.

Lotnisko Charles'a de Gaulle'a zazwyczaj obsługuje dziennie tysiąc lotów i do 200 tysięcy pasażerów. Na Orly obsługiwanych jest około 300 rejsów dziennie i do 100 tys. pasażerów.

źródło: wnp.pl