2010-03-15
Związkowcy zerwali rozmowy z władzami BA

Rozmowy prowadzone pomiędzy władzami linii British Airways oraz związkami zawodowymi załamały się.

Zrzeszenie związków zawodowych Trades Union Congress – TUC, które było mediatorem, nie podaje na razie żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, ze rozmowy zostały zerwane, ponieważ władze linii nie chciały przystać na warunki związkowców.

- Pomimo intensywnych rozmów, osiągnięcie porozumienia pomiędzy liniami, a związkami nie było możliwe - poinformował Brendan Barber, sekretarz generalny TUC. - Obecnie zamierzamy na spokojnie przemyśleć tę sprawę. Będziemy w kontakcie z władzami linii, jednakże na razie nie planujemy wznowienia negocjacji - dodał Barber.

Związkowcy chcą, aby władze linii odstąpiły od części założeń planu dotyczącego cięcia kosztów. Nie zgadzają się oni m.in. na zamrożenie płac pracowników oraz ograniczenia personelu pokładowego na długodystansowych trasach.

Z naszych analiz wynika, że przez stary, niewydajny, system zarządzania tracimy około 1,5 miliona funtów dziennie - powiedział Willie Walsh, prezes BA i dodał - Wprowadzenie zmian, mających na celu ograniczenie tych strat, jest rzeczą niezbędną.
 

jg
źródło: lotniczapolska.pl