2010-05-19
Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines odebrały pierwszego Airbusa A330

Linie podnoszą wydajność dzięki flocie samolotów Airbus składającej się z samolotów dalekiego zasięgu oraz wąskokadłubowych.

Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines, narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, stały się najnowszym użytkownikiem samolotu Airbus A330. Jest to pierwszy długodystansowy samolot Airbus dostarczony do przewoźnika od niemal 30 lat. W uroczystości przekazania samolotu w Tuluzie wziął udział Jego Ekscelencja Khalid al Molhem, dyrektor generalny Saudi Arabian Airlines, oraz John Leahy, dyrektor ds. obsługi klientów w firmie Airbus.

A330-300, wyposażony w silniki Rolls-Royce, to pierwszy z ośmiu samolotów zamówionych przez Saudi Arabian Airlines w lipcu 2008 r. Dzięki najnowszej dostawie liczba klientów i operatorów tego najpopularniejszego na świecie długodystansowego samolotu szerokokadłubowego wynosi już 140.

– Obserwujemy wzrost liczby pasażerów, a dzięki niezrównanej ekonomice użytkowania i wygodzie Airbus A330 to dla nas idealny wybór. Samoloty A330, wraz z naszymi nowymi Airbusami A320, pozwolą nam osiągnąć maksymalną wydajność, ponieważ korzystać będziemy z dwóch rodzin samolotów posiadających taki sam model sterowania i wymagających takiego samego serwisowania – powiedział Jego Ekscelencja Khalid al Molhem.

– To, że samolot Airbus A330 stał się kluczowym elementem modernizacji floty Saudi Arabian Airlines, jest dla nas dużym sukcesem. A330 jest dziś liderem na rynku średnio- i długodystansowych samolotów. Samolot ten spełnia również najwyższe wymagania w zakresie komfortu podróży – powiedział John Leahy.

Airbus A330 pozostaje najoszczędniejszym środkiem transportu lotniczego dla ok. 300 pasażerów na średniej długości trasach, oferując przy tym komfort podróży charakterystyczny dla samolotów długodystansowych. Obok niezrównanej ekonomiki użytkowania A330 jest również jednym z najwydajniejszych samolotów na świecie pod względem zużycia paliwa.

Dzięki szerokiemu kadłubowi gwarantującemu wysoki poziom komfortu A330-300 oferuje możliwość niemal dowolnej konfiguracji liczby miejsc i układu klas. Zasięg samolotu wynosi 10 500 km z pełnym obciążeniem pasażerskim. A330 oferuje wysoką wydajność i pełną optymalizację pod kątem przewozów średnio - i długodystansowych, jak również najlepszy stosunek zasięgu do ceny. Dotychczas złożono zamówienia na 1 080 samolotów A330.

Źródło: lotniczapolska.pl