2010-05-19
LOT uruchomił połączenie do Bratysławy

Dzięki nowemu połączeniu można dostać się z Warszawy do stolicy Słowacji, Bratysławy w nieco ponad półtorej godziny. Rejsy realizowane będą sześć razy w tygodniu. LOT powrócił na trasę do Bratysławy po sześcioletniej przerwie.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Bratysławy to najnowsze połączenie w europejskiej siatce LOT. Zgodnie z rozkładem lotów podróż potrwa dokładnie 1 godzinę 35 minut. Rejsy będą odbywały się we wszystkie dni tygodnia poza sobotami. Kierunek ten będą obsługiwały samoloty ATR.

LOT uruchomił nowe połączenie zarówno z myślą o turystach, jak i pasażerach podróżujących służbowo. Bratysława to jedna z najpiękniej położonych stolic europejskich. W przeszłości przebiegały przez nią dwa historyczne szlaki handlowe – Bursztynowy i Dunajski. Dla turystów stanowi doskonałą bazę wypadową do zamków położonych w pobliżu miasta i do górskich wycieczek w Karpaty Małe.

LOT liczy na zainteresowanie nowym połączeniem dzięki walorom turystycznym Bratysławy oraz dobrym prognozom dla wychodzącej z kryzysu słowackiej gospodarki. Zgodnie z przewidywaniami Komisji Europejskiej Słowacja, obok Polski, będzie najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej w 2010 roku.

Inauguracyjny lot do Bratysławy LOT uczcił wspólnie z pasażerami na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Tuż przed odlotem pasażerowie zostali poczęstowani specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem. Każdy z pasażerów inauguracyjnego lotu otrzymał również informatory i przewodniki po Słowacji oraz popularne słowackie wafelki Horalky.

Połączenie Warszawa-Bratysława jest drugim nowym połączeniem uruchomionym w tym roku przez LOT. W planach rozwoju siatki na 2010 rok przewidziano jeszcze połączenia do Kaliningradu, Bejrutu, Erewania i Goeteborga. Planowane jest również zwiększenie liczby codziennych połączeń do Katowic.

Samoloty LOT od 17 maja będą latać między Warszawą a Bratysławą codziennie, poza sobotami, według poniższego rozkładu (podano czasy lokalne).

Warszawa – Bratysława 11:40-13:15
Bratysława – Warszawa 13:45-15:20

źródło: lotniczapolska.pl