2010-06-02
Z Warszawy do Katowic trzy razy dziennie

Od 1 czerwca br. PLL LOT zwiększają częstotliwość lotów na trasie pomiędzy Warszawą a Katowicami. Do tej pory przewoźnik obsługiwał to połączenie raz w tygodniu. Od początku czerwca, ze stolicy do Katowic będzie można latać już trzy razy dziennie.

PLL LOT są jedynym przewoźnikiem, który zapewnia połączenie lotnicze między Warszawą a Katowicami. Na tej trasie będą realizowane trzy rejsy dziennie od poniedziałku do piątku. Z Warszawy do Katowic będą też realizowane trzy rejsy w niedzielę oraz dwa wyloty z Katowic do Warszawy w sobotę oraz jeden w niedzielę.

- Katowice wraz z całym województwem śląskim są dynamicznie rozwijającym się regionem, z ogromnym potencjałem biznesowym i turystycznym - mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT

– Pragniemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów i reagować na ich sugestie. Decyzja o zwiększeniu częstotliwości połączeń między Warszawą a Katowicami zapadła m.in. na bazie doniesień naszych pasażerów, którzy sygnalizowali, że takie połączenia ułatwią im kontakty biznesowe. Z drugiej strony, pasażerowie dzięki połączeniu Warszawa-Katowice będą mieli szerszy dostęp do całej siatki połączeń, które oferuje PLL LOT-u - dodaje Prezes Mikosz.

Rozkład lotów PLL LOT na trasie WAW-KTW i KTW-WAW

Warszawa-Katowice (od poniedziałku do piątku): 7.20, 16.10, 22.30
Warszawa-Katowice (niedziela): 12.05, 16.10, 22.30
Katowice-Warszawa (od poniedziałku do piątku): 5.50, 8.50, 17.35
Katowice-Warszawa (sobota): 5.50, 08.50
Katowice-Warszawa (niedziela): 17.35

Trasa będzie obsługiwana głównie przez samoloty ATR-42, które mogą zabrać na pokład 46 osób. W zależności od liczby zainteresowanych przelotem, PLL LOT będą mogły podstawić samoloty na większe – ATR-72 lub ERJ-145.

Oferta skierowana jest do wielu grup pasażerów, w tym do biznesmenów, turystów i osób podróżujących na trasach transatlantyckich. Nowy układ rejsów został stworzony tak, by odpowiadał zarówno podróżnym na trasie Warszawa - Katowice, jak i osobom, które przesiadają się w stolicy na loty do Ameryki Północnej i do większości europejskich miast.

Warto wspomnieć, że w marcu br. PLL LOT i kanadyjski przewoźnik lotniczy Cargojet przedłużyły umowę o współpracy dotyczącej bezpośredniego połączenia cargo na trasie Hamilton – Katowice – Hamilton do końca 2011 roku. Decyzję podjęto z uwagi na znaczne zainteresowanie spedytorów i zwiększające się zapotrzebowanie na transport frachtu z i do Ameryki Północnej.

- Rozmowy, jakie w ostatnich miesiącach prowadziliśmy z PLL LOT przynoszą wymierne rezultaty. Zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Katowice – Warszawa to nasz wspólny sukces – mówi Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. - Mamy nadzieję, że wprowadzane w życie plany rozwoju PLL LOT w Pyrzowicach spowodują wzrost udziału tego przewoźnika w rynku przewozów pasażerskich naszego lotniska – dodaje Tomasik.

 

żródło: lotniczapolska.pl