2010-10-12
Strajk paryskich lotnisk sparaliżował połączenia z Francją

Strajk generalny personelu lotniczego na głównych paryskich lotniskach, który zgodnie z zapowiedziami strajkujących potrwa dobę, doprowadzić może do odwołania dziś od 30 do 50 proc. lotów.

Wtorek jest kolejnym we Francji dniem akcji protestacyjnych związków zawodowych, które skierowane są przeciwko rządowej reformie emerytur na mocy, której podwyższony zostanie wieku emerytalny z 60 do 62 lat. W odpowiedzi związkowcy ogłosili, że rozpoczną bezterminowy strajk, który dotknie głównie transport: lotniczy, kolejowy i miejski, jak również sektor energetyczny oraz oświatę.

Francuska Naczelna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC), poleciła wczoraj liniom lotniczym, aby anulowały połowę dzisiejszych połączeń z portu lotniczego Orly oraz 30 proc. rejsów z największego paryskiego lotniska, Roissy-Charles de Gaulle Airport. Znajdujący się pod Paryżem port lotniczy w Beauvais, z którego odlatują do Polski samoloty tanich linii lotniczych zapowiedziało, że obsłuży dziś o 30 proc. mniej połączeń niż zwykle.

PLL LOT odwołały następujące rejsy: LO 329 o godz. 13:00 z Warszawy do Paryża oraz LO 330 o godz.16:30 z Paryża do Warszawy. Z uwagi na zaistniałą sytuację, kolejne rejsy wykonywane z Warszawy do Paryża LO 335 o godz. 16:15 oraz z Paryża do Warszawy LO 336 o godz. 19:30, będą obsługiwane przez większy samolot.

źródło: lotniczapolska.pl