2010-10-27
Nowe połączenie z Poznania

17 stycznia linie CSA Czech Airlines uruchomi nowe połączenie z Poznania do Pragi i z powrotem.

Linie CSA Czech Airlines powierzyły operowanie na tej trasie przewoźnikowi Job Air – Central Connect Airlines s.r.o., czeskiej linii lotniczej z bazą w Ostrawie, na zasadzie tzw. code-share. Rejsy z Poznania do Pragi i z powrotem obsługiwać będzie samolot Saab 340, zabierający na pokład 33 pasażerów. Przelot trwa godzinę i 10 minut.

Nowe połączenie zostało ogłoszone przez CSA Czech Airlines w dniu 22 października br., po podpisaniu z Job Air – Central Connect Airlines umowy dotyczącej operowania pomiędzy Poznaniem a Pragą. Jest to trzecie, po Warszawie i Krakowie, połączenie oferowane przez czeskiego przewoźnika w Polsce.

- Jest to połączenie bardzo atrakcyjne z dwóch powodów – czas trwania przelotu znacząco wpływa na konkurencyjność oferty w porównaniu z transportem drogowym i kolejowym, a nawet lotniczą ofertą uwzględniającą przesiadkę. Poza tym, operacje będą wykonywane w code share z CSA Czech Airlines, co oznacza, iż pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty przesiadkowej portu lotniczego Praga-Ruzyne, w ramach sojuszu Sky Team, do którego należą linie lotnicze takie jak CSA Czech Airlines, Air France, KLM, Alitalia, Delta Airlnes, Aeroflot oraz szereg innych - powiedziała Elwira Rostowska, Kierownik Działu Marketingu i Siatki Połączeń.

Rejsy na nowej trasie rozpoczną się 17 stycznia 2011 br. i odbywać się będą pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, zgodnie z następującym rozkładem: przylot do Poznania o godz. 12: 45, odlot do Pragi o godz. 14:50.

 

źródło: lotniczapolska.pl