2010-12-07
Z Warszawy na wyspę Jersey od kwietnia

Loty bezpośrednie między Polską, a wyspą Jersey uruchomione zostaną już w kwietniu, w najbliższe święta Wielkiej Nocy.

Bezpośrednie loty do Warszawy będą odbywały się raz w tygodniu w soboty pod nazwą Pole-Island Direct. Będą to loty czarterowe, uruchomione przy współpracy Channel Island Travel Group oraz FlyBe. Połączenia obsługiwane będą samolotem Embraer 195, należącym do FlyBe. Na pokładzie zmieści się 118 pasażerów.

Pierwsze rejsy zostały już zaplanowane na 16, 23 oraz 30 kwietnia 2011 roku. Lot potrwa niecałe trzy godziny. Rejs BE 9319 wystartuje z Jersey o 14:15, a lądowanie w Warszawie planowane jest na 18:00. Z kolei rejs powrotny BE 9320 wyruszy z Okęcia o 18:40, by na wyspie wylądować o 20:25 lokalnego czasu.

Ceny biletów w dwie strony wynoszą 290 GBP. W tej cenie podróżni będą mogli zabrać ze sobą 10 kg bagażu podręcznego oraz 20 kg bagażu rejestrowanego.

Połączenie zostało uruchomione po przeprowadzeniu badań rynkowych wskazujących na to, że istnieje na nie popyt. Wyspa Jersey znajduje się w kanale La Manche, gdzie mieszka liczna polska społeczność pracująca w sektorze usług finansowych, hotelarstwie i przetwórstwie rolnym. Od maja 2010 roku ok.pięciotysięczna społeczność polska na Jersey ma już polskiego konsula honorowego.

Na chwilę obecną mieszkańcy Jersey podróżujący do Polski muszą przesiadać się na którymś z lotnisk w Anglii, co często pociąga za sobą wielogodzinne oczekiwanie, lub nocleg.

Channel Island Travel Group nie wyklucza także rozbudowy nowej usługi jeśli zainteresowanie będzie duże.

 

źródło: lotniczapolska.pl