2012-02-03
Węgierskie Linie Malev wstrzymały działalność

Narodowe linie lotnicze Węgier Malev, wstrzymały dziś (03 lutego) działalność, ze względu na ochronę spółki przed bankructwem.

Jak poinformował Reuters o godzinie 6.00 zostały uziemione wszystkie maszyny węgierskich narodowych linii lotniczych. Malev, wstrzymały działalność ze względu na ochronę spółki przed bankructwem.

Spółka została objęta specjalną ochroną przed odbiorcami i wierzycielami. Szacuje się ,że dług firmy sięga 60 mld forintów (ponad 205 mln EUR). Z powodu długu za granicą zajęte zostały dwa samoloty linii Malev, jeden w Tel Awiwie ,a drugi w Irlandii o czym poinformował Premier Węgier Victor Orban. Pozostałe maszyny zostały uziemione na Węgrzech z powodu ryzyka zajęcia na zagranicznych lotniskach – informuje MTI

Malev oświadczył ,że z powodu braku zaufania do spółki dostawcy żądają zapłaty za swoje produkty i usługi , podczas gdy rząd nie jest w stanie dłużej zasilać firmy nowymi środkami oraz funduszami.

Przyczyniło się to do gwałtownego odpływu gotówki, co z kolei uniemożliwiło utrzymanie działalności – stwierdził zarząd spółki w komunikacie.

W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska wezwała linie Malev do zwrotu rządowej pomocy której otrzymała w latach 2007-2010 co do prowadziło do zatrzymania działalności.

Malev znajduje się w stowarzyszeniu linii lotniczych Oneworld, należą do niego również American Airlines i British Airways

Pytania prosimy kierować do naszego działu kas Lotniczych.