2008-08-18
Będzie strajk na brytyjskich lotniskach: Gatwick i Stanstead?

W dniach 25 i 29 sierpnia zastrajkują dwa brytyjskie lotniska - Gatwick i Stanstead. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu lotniczym.

Pracownicy obsługi bagażowej oraz stanowisk odprawy na obydwóch lotniskach planują 24-godzinne strajki - donosi londynek.net. Personel nie zgadza się bowiem na propozycję 3% podwyżki - związki chcą 5%.

- Nasi członkowie mają już dosyć. I tak jest już nam ciężko w obliczu rosnących cen żywności i energii. Propozycja podwyżki to obraza dla pracujących w niezmiernie ciężkich warunkach fachowców - powiedział jeden z przedstawicieli związków zawodowych Unite.

Serwis londynek.net pisze też, że zarząd lotnisk próbuje jeszcze negocjować ze związkami, aby uniknąć strajku w szczycie sezonu wakacyjnego. Z lotnisk Gatwick i Stanstead korzysta wiele tanich linii lotniczych i biur podróży, dlatego strajk byłby wielkim problemem dla urlopowiczów. Gatwick i Stansted to kolejno drugie i trzecie największe lotnisko na Wyspach - oba obsługują po ok. 200 tys. pasażerów dziennie.

źródło: www.tur-info.pl