2012-06-18
Nowe połączenie do Laponii

SAS zwiększył swój zasięg wprowadzając bezpośrednie połączenia z Kopenhagi do szwedzkiej Laponii.

SAS uruchomi połączenia do Szwecji północnej bezpośrenio z Kopenhagi i Kirun. Jest to juz 29 nowe połączenie SAS w tym roku. To połączenie będzie dostepnie dwa razy w tygodniu w sezonie zimowy. Bedzie też uzupełnieniem połączenie miedzy Sztokholmem i Kiruną.

Nowe połączenie zostanie uruchomione 20 grudnia i umożliwi dogodną przesiadkę pasażerom przylatującym do Kopenhagi z Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i wielu innych europejskich krajów oraz z Tokio

Loty będą odbywać się w czwartki i niedziele do 28 kwietnia 2013 r. a partnerem tego przedsięwzięcia jest środowisko przedsiębiorców w Kirunie.

Kiruna i otaczająca ją Laponia uznawane są za ukryty klejnot i są bardzo popularne wśród turystów ze Skandynawii, ale przyciągają też coraz więcej gości z innych krajów.


Kiruna jest najbardziej znana z oryginalnego hotelu z lodu, kurortów narciarskich (Björkliden i Riksgränsen), przemysłu wydobywczego i testowania samochodów. Poza tym goście mogą podziwiać piękną przyrodę, uczestniczyć w wycieczkach psimi zaprzęgami, wyprawach wędkarskich i safari skuterami śnieżnymi oraz poznać lapońską kulturę. Można tu nawet spróbować prowadzenia samochodu na lodzie, rzeźbienia w lodzie a przede wszystkim podziwiać jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na świecie – przepiękną zorzę polarną.

„Głównym powodem uruchomienia nowego połączenia jest zaspokojenie popytu generowanego przez turystów, którzy chcą odkryć Kirunę i wszystko, co ma do zaoferowania szwedzka Laponia. Są to przede wszystkim goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Japonii. Loty odbywają się w dniach, w których rozpoczynają i kończą się długie weekendy, a poza tym można je łatwo łączyć z połączeniami ze Sztokholmu, skąd oferujemy kilka lotów dziennie”, mówi Joakim Landholm, dyrektor handlowy w SAS.

„Bardzo cieszymy się z bezpośredniego połączenia do Kopenhagi, gdyż dzięki sieci połączeń SAS do naszego regionu dotrze więcej turystów z całego świata”, mówi Erica Mattson, dyrektor organizacji turystycznej Kiruna Lappland.

Godziny lotów dla nowego połączenia:
- SK2898 odlatuje z Kopenhagi o 9.00 i przylatuje do Kiruny o 11.25 w czwartki i niedziele.
- SK2899 odlatuje z Kiruny o 12.05 i przylatuje do Kopenhagi o 14.30 w czwartki i niedziele.
Dla podróżnych z Polski, najbardziej dogodne połączenia do Kiruny (przez Kopenhagę) SAS oferuje z Gdańska ( w czwartki i niedziele) oraz Poznania i Wrocławia (wylot w czwartki, powrót w czwartki i niedziele).

Więcej informacji i rezerwacja u naszych kasjerów lotniczych.