2008-10-16
W Budapeszcie kolejny samolot Wizz Air

Węgierski przewoźnik ogłosił rozbudowę siatki połączeń z Węgier poprzez dodanie do floty nowego samolotu airbus A320 oraz otwarcie nowych tras z Budapesztu od kwietnia 2009 roku.

Nowy samolot będzie trzecim stacjonującym w bazie w Budapeszcie. Dzięki niemu Wizz Air zwiększy częstotliwość lotów na istniejących już trasach, a także otworzy nowe połączenia do Madrytu i Neapolu. Ponadto wznowi loty do Barcelony i Oslo Torp. Linie przewidują, że w związku z tym przewiozą w 2009 roku ponad milion pasażerów na trasach z/do Węgier, co będzie oznaczało 30 proc. wzrost w stosunku do tego roku.

Nowe połączenia do Madrytu i Neapolu zostaną otwarte 1 kwietnia 2009 roku i będą obsługiwane odpowiednio 4 i 2 razy w tygodniu. Ceny z opłatami i podatkami będą zaczynały się od 19.99 euro. Loty do Barcelony i Oslo Torp zostaną wznowione odpowiednio 2 i 3 kwietnia.

Od 1 kwietnia samoloty Wizz Air zwiększą częstotliwość lotów do Paryża Beauvais, Eindhoven, Goteborgu, Londynu Luton, Malmo i Wenecji Treviso.

Wkrótce zostaną uruchomione także kolejne loty z polskich baz. Pod koniec października odlecą pierwsze samoloty z Katowic i Warszawy do Bolonii oraz z Gdańska do Rzymu. 16 grudnia rozpoczną się loty z Poznania do Rzymu, kilka dni później – 19 grudnia - z Poznania do Cork, natomiast 17 stycznia z Poznania do Mediolanu. 29 listopada rozpoczną się zimowe loty na trasie Warszawa – Grenoble.


Wizz Air operuje samolotami typu airbus A320. Swoje usługi oferuje na wielu europejskich kierunkach z baz operacyjnych w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii oraz Węgrzech. Od połowy grudnia rozpoczyna również loty z Ukrainy (Wizz Air na Ukrainie). Przewoźnik przewiózł 5,5 miliona pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Kuba Kucharski

źródło: lotniczapolska.pl