2009-01-13
Z Babimostu do Warszawy przez Bydgoszcz

Jet Air postanowił zmienić rozkład lotów z Babimostu do Warszawy. Trzy razy w tygodniu samoloty będą mieć międzylądowanie w Bydgoszczy. W związku z tym podróż będzie trwała prawie dwa razy dłużej .

Pierwsze loty przez Bydgoszcz rozpoczęły się 6 stycznia tego roku. Samoloty z Babimostu do Warszawy będą latać z międzylądowaniem we wtorki, środy i czwartki. Taka sytuacja ma mieć miejsce przynajmniej do marca. Pasażerowie, którzy latali z Zielonej Góry do stolicy nie są zadowoleni. Krzysztof, który czasami podróżował służbowo do stolicy przyznał - Spędzę w podróży godzinę dłużej. A przecież założenie połączenia lotniczego z Warszawą było właśnie takie, żeby szybko dotrzeć tam z Zielonej Góry. Jednocześnie zaznacza, że z takiego rozwiązania na pewno ucieszą się mieszkańcy Bydgoszczy. - Wreszcie mogą dotrzeć do Warszawy na tyle wcześnie, żeby pozałatwiać tam wszystkie sprawy w jeden dzień i wrócić jeszcze wieczorem. Wcześniej to nie było możliwe.

Dotychczas samolot startował z Babimostu pięć dni w tygodniu o godzinie 06.45 i lądował o godzinie 08.00 oraz dodatkowo w piątki o godzinie 20.20 i lądował o godzinie 21.35. Natomiast od 6 stycznia trzy razy w tygodniu 18-miejscowy jetstream wylatuje z Babimostu o godzinie 06.45, o 07.30 jest w Bydgoszczy, skąd zabiera pasażerów i po 20 minutach ponownie wylatuje. W Warszawie jest dopiero o godzinie 08.45. Podobna sytuacja jest podczas wieczornego powrotu. Samolot wylatuje z Warszawy o godzinie 18.40, po godzinie ląduje w Bydgoszczy i w Babimoście jest o 20.45.

Ireneusz Dylczyk z działu marketingu Jet Air tłumaczy zmianę rozkładu - Zimą spada popyt na podróżowanie samolotem. Mieliśmy mniej pasażerów, dlatego postanowiliśmy połączyć loty. Drugim powodem jest okresowy przegląd jednej maszyny. Samoloty co roku przechodzą kompleksową kontrolę i jeden z jetstreamów jest właśnie na przeglądzie.

Firma Jet Air zapewnia, że mieszkańcy Zielonej Góry nie tracą na zmianach w rozkładzie. Dylczyk tłumaczy - Podróż do stolicy wydłuża się jedynie o 45 minut. A dodatkowo mają jeszcze inną możliwość. Podróżni mogą w Bydgoszczy przesiąść się na inne samoloty w kierunku Kopenhagi czy Wiednia, z którymi tutejsze lotnisko ma połączenie. Zapewnia, że ceny lotów z Zielonej Góry do Warszawy nie ulegną zmianie.

Zmiany w rozkładzie były konsultowane z zarządem województwa lubuskiego. Tomasz Hałas, członek zarządu podkreśla - Dla mieszkańców regionu zmiany mogą przynieść wiele korzyści. Atutem jest na pewno możliwość przesiadek w Bydgoszczy.

Urząd Marszałkowski w tym roku planuje wydać na bilety lotnicze pomiędzy Zieloną Górą, a Warszawą ponad 1,4 mln zł. Dodatkowo 400 tys. zł ma zapłacić jeszcze Urząd Miasta. Jednak według ostatniego raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego liczba podróżujących z Babimostu maleje.

Żródło: www.tur-info.pl