2009-01-20
Z Gorzowa Wlkp. do Europy

Norwegian Air Shuttle otwiera przed mieszkańcami Gorzowa Wlkp., Ziemi Lubuskiej oraz Pomorza Zachodniego, nowe możliwości taniego, wygodnego i punktualnego podróżowania do Norwegii, Szwecji i wielu innych krajów. Dzięki nowym połączeniom Norwegian można polecieć ze Szczecina przez Oslo do ośmiu miast w Norwegii.

Wprowadzenie nowych połączeń do rozkładu zimowego stało się możliwe dzięki przeniesieniu szczecińskich rejsów Norwegian z lotniska Rygge na główne lotnisko w Oslo (Gardemoen), będące jednocześnie najważniejszą bazą norweskiej linii. Boeing 737-300 odlatuje ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Gardemoen w Oslo we wtorki i soboty.

Rejsy te pozwalają ponadto na tranzyty w Oslo na rejsy Norwegian do Kopenhagi oraz wielu innych atrakcyjnych miast w całej Europie. Z głównego lotniska w Oslo, jakim jest Gardermoen, Norwegian oferuje połączenia do kilkudziesięciu portów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie , w tym między innymi do Alicante, Antalyi, Barcelony, Belgradu, Bordeaux, Buapesztu, Korfu, Larnaki, Dusseldorfu, Edynburga, Genewy, Gran Canarii, Ibizy, Londynu (Gatwick oraz Stansted), Malagi, Marakeszu, Monachium, Moskwy, Nicei, Paryża, Pizy, Rijeki, Rodos, Rzymu, Salzburga, Santorini, Sharm-el-Sheik, Splitu, St. Petersburga, Tallina, Warny i Wilna.

- Połączenie Szczecin - Oslo, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2 listopada 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. Korzysta na tym nie tylko Port Lotniczy, ale też cały Region. Cieszymy się więc, że Norwegian stawiając na Szczecin, otwiera możliwości taniego podróżowania do wielu miast w Europie również mieszkańcom tak nieodległego Gorzowa Wlkp. - powiedział Maciej Jarmusz, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Źródło: lotniczapolska.pl