2009-02-02
Nowa usługa foliowania bagażu na Lotnisku Chopina

W Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie uruchomiono usługę foliowania bagażu. Umożliwia ona pasażerowi dodatkowe zabezpieczenie bagażu rejestrowanego (oddawanego podczas odprawy biletowo-bagażowej) przed ewentualnym uszkodzeniem. Bagaż zostaje szczelnie owinięty specjalną folią. Jest to usługa dobrowolna.

„Usługa foliowania bagażu wykonywana jest na wielu lotniskach na całym świecie. System foliowania dostępny na naszym lotnisku daje również możliwość zabezpieczenia ponadwymiarowego bagażu, który może być wyjątkowo wrażliwy na różnego rodzaju uszkodzenia podczas transportu. Usługa foliowania bagażu jest oczywiście dla pasażera całkowicie dobrowolna” – powiedział Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy P.P. „Porty Lotnicze”.

Foliowanie zabezpiecza również bagaż przed ewentualnym zamoknięciem, otwarciem w przypadku zepsucia się zamków lub zatrzasków, a także przed naruszeniem przez osoby niepożądane. Po przylocie do celu podróży pasażer będzie w stanie stwierdzić, czy bagaż nie został naruszony.

System stosowany na warszawskim lotnisku – „A-500camp” – poza zabezpieczaniem walizek standardowych rozmiarów pozwala również na foliowanie bagaży o niestandardowych wymiarach, takich jak np. kije golfowe, deski surfingowe itp.

Usługa foliowania bagażu kosztuje 25 zł za sztukę i wykonywana jest od ręki.

Na lotnisku znajdują się dwa stanowiska do foliowania. Jedno umiejscowione jest w strefie T1 Terminalu – w hali ogólnodostępnej, na poziomie odlotów, przy schodach ruchomych prowadzących na antresolę (po lewej stronie). Drugie znajduje się w strefie T2 Terminalu – w hali ogólnodostępnej, na poziomie odlotów, po prawej stronie (przy północnej ścianie).

Usługę foliowania wykonuje firma SI.BA Polska Sp. z o.o. SI.BA jest częścią grupy funkcjonującej na międzynarodowym rynku od 1984 r. W Europie świadczy swoje usługi na 19 lotniskach.

 
NI

źródło: http://www.lotnisko-chopina.pl
zdjęcie: Mariusz Adamski